NAVITEL® publikuje globalną aktualizację dla map Białorusi

4 kwietnia 2018

NAVITEL® przygotował wielkoskalową aktualizację mapy Białorusi. Nowa aktualizacja map (Q1 2018) jest dostępna zarówno dla użytkowników nawigacji NAVITEL jak i aplikacji mobilnej Navitel Navigator.


NAVITEL® informuje o znaczącej aktualizacji map dla Białorusi, która została wprowadzona w wyniku współpracy z Agencją Katastralną Państwowego Komitetu ds. Własności Republiki Białorusi – oficjalnego rządowego ośrodka informacji i badań kartograficznych.

"Jakość doświadczenia użytkownika, gdy chodzi o urządzenia nawigacyjne jest powiązana z jakością materiału mapowego. Priorytetem jest, aby najaktualniejsze oraz godne zaufania informacje były dostępne dla wszystkich naszych użytkowników. Aby to osiągnąć, zapewniamy wysoką gęstość informacji niezbędnych do korzystania z nawigacji", zaznacza Alexander Kazakov, Prezes NAVITEL®, "Dzięki Narodowej Agencji Katastralnej Białorusi mogliśmy odnieść sukces przy tworzeniu wyjątkowej mapy dla korzystających z nawigacji NAVITEL".

Długotrwałe partnerstwo pozwoliło zintegrować pełną, oficjalną listę nieruchomości, sieci drogowej i pozostałych informacji kluczowych dla efektywnego działania nawigacji NAVITEL®. Niezwykle szczegółowa aktualizacja mapy pozwala użytkownikowi na dostęp do aktualnych informacji o wszelkich istniejących konstrukcjach oraz nowych budynkach. Baza adresowa dla wszystkich miast i miejscowości, działek i wsi została odświeżona, co znacząco wpłynęło na ilość danych kartograficznych. Ilość miast i miejscowości z dostępnym wyszukiwaniem adresu powiększyła się 57 razy, a całkowita ilość dostępnych adresów dostępnych w NAVITEL® urosła do 2 milionów. Mapa zawiera także obiekty 3D o znaczeniu komunalnym: zabytki, dworce kolejowe, kościoły oraz stadiony.

W porównaniu z poprzednią aktualizacją, baza danych znacząco urosła a ilość miejscowości ze szczegółowym pokryciem w NAVITEL® Navigator przekroczyła 25 000.

Regiony Republiki Białorusi Miejscowości ze szczegółowym pokryciem
Obwód brzeski 2 680
Obwód witebski 5 928
Region homelski 2 759
Obwód grodzieński 4 576
Obwód miński 5 971
Region Mohylew 3 245

"Od wielu lat NAVITEL® jest naszym cennym, strategicznym partnerem. Udało się nam uczynić mapę "żywą", co czyni ją użyteczną tak dla obywateli Białorusi, jak i dla odwiedzających nasz republikę. Tradycja integracji oficjalnych baz danych z NAVITEL® Navigator to dowód profesjonalnego podejścia przy projektowaniu produktów "- mówi Sergey Levchik, pierwszy zastępca dyrektora generalnego Krajowej Agencji Katastrofalnej Państwowego Komitetu ds. Własności Republiki Białorusi.

Szczegółowe informacje dotyczące mapy Białorusi w I kwartale 2018 r .:

  • 284 747 km wykresu drogowego;
  • 27 410 osiedli na mapie;
  • 25 159 miast i osad z dostępnym wyszukiwaniem adresów;
  • 2 062 936 unikalnych adresów;
  • 67 101 punktów POI;
  • 17 obiektów w grafice 3D.

Aktualizacja map dla Republiki Białorusi jest już dostępna dla NAVITEL® navigator w Centrum aktualizacji Navitel Navigator. Należy pamiętać, że mapy wydania Q1 2018 są dostępne w wersji Navitel Navigator w wersji 9.7.2493.


Ceny w sklepie internetowym

120 PLN

Kup