NAVITEL® wydaje aktualizację oprogramowania Navitel Navigator 9.13*.

Zaktualizowana wersja programu wspiera mapy Q1 2020 oraz wprowadza nowe możliwości poprawiające funkcjonalność nawigowania:

Większość dróg w Europie jest płatna i wymagane jest posiadanie specjalnych naklejek — zezwoleń, czyli winiet. Poruszanie się po nich bez uiszczenia opłaty może grozić wysokim mandatem. Każdy kraj ma inne zasady i przekraczając granicę kierowca może nie być świadomy, że porusza się po trasie, na której obowiązują winiety. Oprogramowanie Navitel Navigator 9.13 wprowadza informacje o odcinkach na drodze z wymogiem posiadania takiego dokumentu.

Autostrady są drogami chętnie wybieranymi przez kierowców, z uwagi na możliwość szybkiego przemieszczania się między punktami. Skutkiem jest duży ruch oraz korki, w szczególności w godzinach szczytu. Navitel Navigator 9.13 dodaje “Unikanie autostrad”, zapewniając więcej opcji tras podczas jazdy. Aby ominąć poruszanie się po autostradzie, należy wybrać tę funkcję planując swoją podróż. Navitel Navigator wskaże wtedy mniej uczęszczane drogi.

Oprogramowanie Navitel Navigator 9.13 wprowadza opcję dostosowania głośności powiadomień w systemach multimedialnych samochodów. Od teraz strumień dźwięku nie będzie zagłuszany przez informacje głosowe z nawigacji. Istnieje też możliwość niezależnego ustawienia głośności powiadomień w programie Navitel Navigator. Funkcja ta pozwala wybrać odpowiedni poziom dla nawigacji oraz muzyki w aucie. Dostosowując głośność ścieżki dźwiękowej w systemie multimedialnym, zmieni się ona proporcjonalnie również dla powiadomień z Navitel Navigator.

* Navitel Navigator 9.13 ma zastosowanie dla wszystkich nawigacji NAVITEL z systemem Linux i WinCE oraz urządzeń z systemem Android i iOS (iPhone i iPad).

Użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą pobrać Navitel Navigator 9.13 przez Google Play, oraz na stronie NAVITEL® w zakładce Pobierz.

Użytkownicy iPhone i iPad mogą pobrać Navitel Navigator 9.13 przez AppStore (iTunes).

Użytkownicy HUAWEI i Honor mogą pobrać Navitel Navigator 9.13 przez HUAWEI AppGallery.

W celu instalacji Navitel Navigator skorzystaj z darmowego programu Navitel Navigator Update Center dla urządzeń z systemem Windows CE lub Linux. Umożliwi on szybką aktualizację programu, map i bazy fotoradarów. Szczegóły dotyczące programu Navitel Navigator Update Center dostępne są na oficjalnej stronie firmy.

Darmowa, pełnowymiarowa wersja programu dostępna jest na okres 7 dni od jej pobrania. Aby dalej móc korzystać z wersji premium Navitel Navigator 9.13, należy zakupić klucz licencyjny.

Istnieje możliwość zakupu rocznej licencji na wybrane mapy i korzystania ze wszystkich funkcji wersji premium**. Po tym czasie można kontynuować subskrypcję lub z niej zrezygnować.

** Subskrypcja jest ważna dla wszystkich pakietów map nawigacyjnych oprócz Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, włącznie z pakietami, które uwzględniają co najmniej jedno z wymienionych państw.