Nowa aktualizacja Navitel Navigator dla urządzeń z systemem Android/iOS

4 października 2018

Firma NAVITEL® wydała nową wersję oprogramowania Navitel Navigator dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemów Android i iOS. Wersja 9.10 zawiera ulepszony system powiadomień o fotoradarach i ograniczeniach drogowych.


Nowy algorytm powiadomień podczas zbliżania się do fotoradarów, niebezpiecznych odcinków drogi i punktów postojowych.

W aktualnej wersji Navitel Navigator użytkownik otrzymuje różnorodne powiadomienia w trakcie podróży. Panel w aplikacji pokazuje listę lokalnych ograniczeń drogowych. Program odlicza czas podczas zbliżania się do fotoradaru, niebezpiecznego odcinka lub punktu postojowego. Navitel Navigator 9.10 zawiera obszerną listę kamer monitorujących drogi (14 rodzajów), stref niebezpieczeństwa (9 rodzajów) i punktów kontrolnych (7 rodzajów). Jeśli kierowca zdecyduje się używać smartfon lub tablet w pozycji pionowej, wszystkie powiadomienia będą wyświetlane w lewej części ekranu, tuż pod paskiem nawigacji. Po obróceniu urządzenia w poziomie, widget powiadomień przesuwa się na prawą krawędź ekranu.

Aktualizacja oprogramowania obejmuje precyzyjny system powiadomień, który zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Kierowca będzie otrzymywać z wyprzedzeniem informacje o ograniczeniach prędkości, punktach postojowych i odcinkach dróg o wysokim poziomie ryzyka (takich jak przejścia dla pieszych, niebezpieczne zmiany drogowe, ograniczenia prędkości, niebezpieczne pochylenie drogi itp.).


Pełna lista powiadomień


Kolorowy wskaźnik ograniczeń prędkości

W nowej wersji Navitel Navigator ograniczenie prędkości jest wyświetlane w czerwonym obramowaniu, po prawej stronie aktualnej prędkości samochodu. Jeśli samochód przekroczy dozwoloną prędkość, program powiadomi kierowcę – kolorem pomarańczowym dla przekroczenia prędkości do 10 km/godz., czerwonym – dla przekroczenia o ponad 10 km/godz. nadmiernej prędkości*.

*Ustawienia domyślnie przyjmują bufor 10 km/godz. Aby zmienić wartość, przejdź do następujących opcji: Menu > Ustawienia > Ostrzeżenia > Kara za przekroczenie prędkości


Pozostałe aktualizacje w Navitel Navigator 9.10:

  • Nowy algorytm powiadomień o zbliżaniu do fotoradarów, niebezpiecznych odcinków drogi, punktów kontrolnych;
  • Wskazania nawigacji w tunelach;
  • Lista firmowych POI (stacje benzynowe, bankomaty, sklepy, kawiarnie, etc.);
  • Szybkie wyznaczanie trasy przez 2 państwa lub więcej;
  • Zoptymalizowany interfejs dla urządzeń o proporcjach 2:1.

Użytkownicy systemu Android mogą uzyskać aktualizację 9.10 ze strony Pobierz na oficjalnej stronie NAVITEL® lub w Google Play.


Użytkownicy urządzeń iPhone oraz iPad mogą pobrać nową aktualizację za pośrednictwem AppStore (iTunes).


Nowi użytkownicy mogą uzyskać dostęp do 7-dniowego okresu próbnego. Po wygaśnięciu okresu próbnego, program przejdzie w tryb ograniczonej funkcjonalności. Aby skorzystać z wersji Premium, musisz kupić klucz licencyjny.

Możesz także zakupić roczną subskrypcję wybranych map i cieszyć się zaletami wersji premium z pełną funkcjonalnością przez cały rok**. Po upływie roku możesz odnowić lub anulować subskrypcję. Nawiguj po świecie na własnych warunkach.

**Subskrypcja jest dostępna dla wszystkich istniejących pakietów map nawigacyjnych, z wyjątkiem map Rosji, Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu lub dowolnych pakietów zawierających co najmniej jedną mapę tych krajów.


Ceny w sklepie internetowym

120 PLN

45 PLN

Kup