Firma NAVITEL® wydaje aktualizację oprogramowania dla swojego urządzenia wielofunkcyjnego. Aplikacja Navitel Navigator w wersji 9.10 jest już dostępna dla użytkowników. Najnowsza aktualizacja wprowadza znaczącą zmianę algorytmu powiadamiania o zbliżaniu się do fotoradarów, ryzykownych odcinków drogi i kontroli drogowych.


Nowy algorytm powiadomień podczas zbliżania się do fotoradarów, niebezpiecznych odcinków drogi i punktów postojowych.

Podczas używania nawigacji na urządzeniu NAVITEL RE900 FULL HD kierowca otrzymuje wizualne powiadomienia z odliczaniem do najbliższego fotoradaru, niebezpiecznego miejsca lub kontroli. W aktualnej wersji Navitel Navigator użytkownik otrzymuje różnorodne powiadomienia w trakcie podróży. Panel w aplikacji pokazuje listę lokalnych ograniczeń drogowych. Program odlicza czas podczas zbliżania się do fotoradaru, niebezpiecznego odcinka lub punktu postojowego. Navitel Navigator 9.10 zawiera obszerną listę kamer monitorujących drogi (14 rodzajów), stref niebezpieczeństwa (9 rodzajów) i punktów kontrolnych (7 rodzajów). Powiadomienia wyświetlane są w prawym, górnym rogu ekranu, gdy "Nawigator" jest w trybie aktywnym.

Aktualizacja oprogramowania obejmuje precyzyjny system powiadomień, który zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Kierowca będzie otrzymywać z wyprzedzeniem informacje o ograniczeniach prędkości, punktach postojowych i odcinkach dróg o wysokim poziomie ryzyka (takich jak przejścia dla pieszych, niebezpieczne zmiany drogowe, ograniczenia prędkości, niebezpieczne pochylenie drogi itp.).


Pełna lista powiadomień


Kolorowy wskaźnik ograniczeń prędkości

W nowej wersji Navitel Navigator ograniczenie prędkości jest wyświetlane w czerwonym obramowaniu, po prawej stronie aktualnej prędkości samochodu. Jeśli samochód przekroczy dozwoloną prędkość, program powiadomi kierowcę – kolorem pomarańczowym dla przekroczenia prędkości do 10 km/godz., czerwonym – dla przekroczenia o ponad 10 km/godz. nadmiernej prędkości*.

*Ustawienia domyślnie przyjmują bufor 10 km/godz. Aby zmienić wartość, przejdź do następujących opcji: Menu > Ustawienia > Ostrzeżenia > Kara za przekroczenie prędkości


Inne aktualizacje w wersji Navitel Navigator 9.10.1996:

  • Dostępne są najnowsze mapy Q3 2018;
  • Wskazanie nawigacji w tunelach;
  • Nowe punkty POI (stacje benzynowe, bankomaty, sklepy, kawiarnie itp.);
  • Zwiększona szczegółowość map.

Użytkownicy NAVITEL RE900 FULL HD mogą aktualizować swoje urządzenia, łącząc się z Wi-Fi, lub z siecią komórkową. Aby zainstalować aktualizację, postępuj zgodnie z instrukcjami.NAVITEL RE900 FULL HD to wyjątkowe urządzenie 2-w-1, które łączy w sobie funkcjonalności rejestratora samochodowego z nawigacją GPS. Sprzęt zaprojektowano z myślą o jak najlepszym doświadczeniu użytkowania podczas jazdy. To połączenie nawigacji i rejestratora zawiera wszystkie cechy niezbędne do zapewnienia łatwej komunikacji: technologie 3G, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 oraz transmiter FM.