menu bar

NAVITEL® wydaje aktualizację oprogramowania Navitel Navigator 11 dla urządzeń z systemem operacyjnym Android®.

navitel navigator 11 for android-1

Nowa wersja oprogramowania zmieniła swój design oraz zostały ulepszone dostępne funkcjonalności. Interfejs jest obecnie wygodniejszy, nowocześniejszy i bardziej przyjazny dla użytkownika. Jednocześnie aplikacja zachowała swoje główne cechy - doskonałą nawigację offline, usługi online oraz aktualizowaną na bieżąco bazę danych o fotoradarach i sygnalizacji świetlnej.

navitel navigator 11 for android-2Nowoczesny design aplikacji

Zaktualizowany projekt interfejsu oprogramowania jest wygodniejszy w obsłudze i bardziej funkcjonalny.


W celu zwiększenia wygody użytkowania Navitel Navigator, przeniesiono do menu głównego najważniejsze ustawienia. Użytkownicy mogą sprawnie kontrolować dźwięk, aktualizować / wyświetlać bieżące dane drogowe, sprawdzać zapisane wycieczki i trasy. Przycisk Wyjdź został przeniesiony w to samo miejsce i teraz znajduje się na samym końcu menu głównego. Możesz także łatwo zamknąć aplikację, naciskając dwukrotnie przycisk Wstecz. Podobnie sekcja Mapy została przeniesiona do menu głównego i zawiera wszystko, co dotyczy map nawigacyjnych: listę pobranych map, informacje o aktualizacjach i zakupach.

navitel navigator 11 for android-3
navitel navigator 11 for android-4W nowej wersji aplikacji został opuszczony górny pasek menu, aby ułatwić korzystanie z telefonu, gdy okno Navitel Navigator 11 jest aktywne. Wcześniej górna część okna aplikacji służyła do wyświetlania ustawień dźwięku, powiadomień serwisowych i kompasu. Po aktualizacji użytkownicy mogą zobaczyć informacje na górnym pasku: poziom naładowania baterii, nieodebrane połączenia i powiadomienia o wiadomościach, informacje o połączeniu internetowym i sile sygnału. Stara klawiatura została zmieniona na standardowy układ klawiatury w celu szybszego i wygodniejszego wyszukiwania.Wyszukiwanie głosowe

Pasek wyszukiwania znajduje się na głównym ekranie aplikacji, nad mapą lokalizacji. Rozwiązanie to umożliwia użytkownikom znaleźć adres jeszcze szybciej, bez konieczności odwracania uwagi od przeglądania mapy poprzez wchodzenie do menu. Z uwagi na bezpieczeństwo zalecane jest korzystanie z wyszukiwania tylko wtedy, gdy samochód nie porusza się.

navitel navigator 11 for android-5

Aktualizacja poprawiła również wskazówki głosowe dotyczące nadchodzących manewrów, ostrzeżeń o kamerach i wypadkach drogowych, które są teraz włączone nawet wtedy, gdy aplikacja jest zwinięta. Użytkownik usłyszy wskazówki głosowe, gdy ekran urządzenia jest zablokowany, oszczędzając jego baterię.

navitel navigator 11 for android-6Wygodne wyszukiwanie punktów POI

Wszystkie punkty POI są podzielone na kategorie i wyświetlane za pomocą przyjaznych dla użytkownika ikon pod paskiem wyszukiwania. Na przykład po naciśnięciu ikony Rozrywka pojawi się lista rozwijana z podkategoriami, takimi jak kina, teatry, ogrody zoologiczne, bary / kluby nocne, kasyna, kręgle, cyrki oraz parki i ogrody.


W pasku wyszukiwania POI pojawiła się nowa kategoria Transport, która pomoże znaleźć lotniska, stacje metra, stacje kolejowe i porty. Jako dodatkowy bonus użytkownicy dostają listę najbliższych przystanków komunikacji naziemnej oraz odległość od nich. Ulepszona została również kategoria Parkingi. Obecnie wyświetlane są wszystkie najbliższe parkingi i również odległość od nich. Można też znaleźć parking dla pojazdów ciężkich i kempingów.

Aby wyświetlić dodatkowe informacje na mapie istnieje funkcja zapisania ulubionych punktów POI dotykając ikony flagi, gdzie można wybrać kategorię zapisywanego punktu i jego opis.


Projekcja na przedniej szybie*

Kolejnym ulepszeniem, które zwiększa wygodę użytkowników, jest najnowsza funkcja wyświetlacza Head-Up. Technologia HUD umożliwia wyświetlanie na przedniej szybie samochodu informacji o aktualnej prędkości, ograniczeniach prędkości na tym odcinku drogi, nadchodzącym manewrze oraz przewidywanym czasie przybycia do końcowego punktu trasy.

* funkcja dostępna jest za opłatą

navitel navigator 11 for android-7

Właściciele urządzeń opartych na systemie operacyjnym Android mogą dokonać aktualizacji do wersji Navitel Navigator 11 w Google Play. Należy pamiętać, że po aktualizacji programu wszystkie zainstalowane mapy należy pobrać ponownie.

Instrukcja obsługi Navitel Navigator 11

Wersja próbna programu jest dostępna przez 7 dni od jej pobrania. Po tym okresie należy zakupić klucz licencyjny, aby uzyskać dostęp do wersji premium Navitel Navigator.