menu bar

Firma NAVITEL®, dostawca wiodących rozwiązań na rynku elektroniki samochodowej prezentuje nowy model wideorejestratora – RS2 DUO. Został wyposażony w dwie kamery z sensorem Sony STARVIS – przednią i wewnętrzną, diody IR oraz uchwyt magnetyczny.

NAVITEL RS2 DUO-1

Kamera główna rejestruje nagrania w jakości Full HD, z szybkością 30 kl./s. Kąt widzenia obiektywu wynosi 136°. Wbudowany sensor optyczny Sony 307 (STARVIS) umożliwia uchwycenie jasnego i szczegółowego obrazu, nawet w warunkach nocnych. Za stabilną i niezakłóconą pracę urządzenia odpowiada procesor NTK96675. Ekran o przekątnej 2” wykonany w technologii IPS oraz intuicyjne menu zapewniają wygodne poruszanie się po panelu i odtwarzanie zarejestrowanych materiałów z poziomu urządzenia.

Kamera wewnętrzna została wyposażona w sensor Sony 307 (STARVIS), a także wzbogacona o diody IR, które transmitują promieniowanie podczerwone, prawie niewidoczne dla ludzkiego oka. Czuła matryca wykrywa tę emisję i może rejestrować wideo nawet w ciemności. Kamera nagrywa w dwóch trybach: automatycznym kolorze lub czarno-białym. Kąt widzenia obiektywu wynosi 143°. Użytkownik ma możliwość ustawienia na ekranie podglądu tylko z kamery głównej, z kamery wewnętrznej lub łącznie z obu kamer.

NAVITEL RS2 DUO-2

Producent wyposażył RS2 DUO również w szereg dodatkowych funkcji, m.in. tryb parkingowy, który odpowiada za samoczynne uruchomienie się kamery i rejestrację filmu w przypadku wykrycia kolizji (wstrząsu).

Zastosowana technologia WDR umożliwia nagrywanie wysokiej jakości przejrzystego materiału w trudnych warunkach, niwelując zbyt jasne i zbyt ciemne fragmenty na obrazie.

Wideorejestrator obsługuje karty pamięci do 256 GB, które pomieszczą wielogodzinne filmiki oraz wykonane kamerą zdjęcia.

„NAVITEL RS2 DUO to pierwsza tego typu kamera w naszej ofercie, która daje możliwość jednoczesnego nagrywania zarówno trasy, jak i obrazu w środku auta. Jest to ukłon w stronę kierowców, którzy zawodowo zajmują się przewozem ludzi. Montaż wideorejestratora z funkcją podwójnego nagrywania obrazu np. w taksówce, może przyczynić się do uchwycenia niebezpiecznego zdarzenia i rozwiązania zaistniałej sytuacji. Dzięki sensorowi z obsługą night vision oraz diodom IR nawet nocne nagrania z wnętrza pojazdu będą wyraźne. Kamera sprawdzi się nie tylko u profesjonalistów, ale również w zwykłych autach, w celu rejestracji własnych, prywatnych podróży. Uważam, że RS2 DUO to model, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze kamerki samochodowej, z uwagi na mocne parametry oraz możliwości, jakie oferuje” – mówi Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

W zestawie oprócz wideorejestratora znajdują się: uchwyt samochodowy, ładowarka samochodowa 12/24 V, kabel mini USB, ściereczka z mikrofibry, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna i licencja nawigacyjna na smartfon/tablet z mapą 47 krajów.

NAVITEL RS2 DUO dostępny jest w sklepach z elektroniką użytkową i serwisie Allegro. Sugerowana cena wideorejestratora – 599 złotych.