menu bar

Firma NAVITEL®, dostawca wiodących rozwiązań na rynku elektroniki samochodowej wprowadza do sprzedaży nowy wideorejestrator – R33. Jest to drugi w ofercie producenta model rejestratora jazdy bez wbudowanego ekranu, zarządzany z poziomu aplikacji mobilnej Navitel DVR Center.

NAVITEL R33 - przód

NAVITEL R33 został wyposażony w sensor optyczny GC2053 z technologią Night Vision, dla zapewnienia szczegółowych nagrań również w warunkach słabego oświetlenia. Filmy rejestrowane są w rozdzielczości 1920x1080 Full HD, w 30 klatkach na sekundę i zapisywane na karcie pamięci o maksymalnej pojemności 128 GB. Kąt widzenia obiektywu 124° oraz szklana optyka zapewniają nagrywanie wysokiej jakości materiałów wideo, z uwzględnieniem tego, co dzieje się na drodze, sąsiednich pasach ruchu oraz poboczu. Uchwyt kamery ma opcję rotacji pionowej w granicach 95°, umożliwiając dostosowanie nachylenia obiektywu do potrzeb własnego auta. W urządzeniu zastosowano procesor MSTAR SSC333, który odpowiada za jego poprawną pracę. NAVITEL R33 zarządzany jest w pełni za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon Navitel DVR Center. Wystarczy pobrać aplikację na swój telefon i połączyć się z wideorejestratorem poprzez Wi-Fi, aby móc zmieniać ustawienia kamery, oglądać filmy w czasie rzeczywistym oraz je udostępniać.

NAVITEL R33 - tył

Urządzenie włącza się automatycznie po uruchomieniu zapłonu i rozpoczyna rejestrowanie wideo (Auto-Start). W przypadku wykrycia zderzenia lub innego wstrząsu aktywowany jest czujnik przeciążeń (G-Sensor), który odpowiada za nagranie filmu, a także zapisanie go na karcie pamięci i zabezpieczenie przed usunięciem. Model R33 umożliwia również rejestrację obrazu po wyłączeniu zapłonu, w celu ochrony auta na parkingu. Dla poprawnego działania trybu parkingowego wymagane jest podłączenie kamery do stałego źródła zasilania poprzez NAVITEL SMART BOX MAX*

„Niespełna 3 miesiące temu debiutowaliśmy z pierwszą kamerką bez ekranu w ofercie Navitel, modelem R66 2K, a już możemy pochwalić się nową, bardziej budżetową propozycją tego typu urządzenia. R33 to młodszy brat wspomnianej R66-tki, również sterowany mobilnie. Można zapytać, co skłania nas do podejścia bardziej minimalistycznego w tworzeniu nowych urządzeń… Odpowiedź uważam, że jest dość logiczna, mianowicie chcemy poprzez tego typu „zabiegi” zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, czyli wyeliminować czynnik rozpraszający kierowcę, jakim jest ekran. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku. Głównym zadaniem kamery samochodowej jest rejestracja jazdy i niebezpiecznych zdarzeń na drodze, aby w razie konieczności mieć dowód w sprawie. I takie zadanie właśnie spełnia Navitel R33. Jeżeli ktoś poszukuje solidnego sprzętu do nagrywania w rozsądnej cenie, to warto przyjrzeć się bliżej temu modelowi” – mówi Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

W zestawie oprócz wideorejestratora znajdują się: ładowarka samochodowa 12/24 V, uchwyt samochodowy, czytnik kart pamięci, ściereczka z mikrofibry, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna i licencja nawigacyjna na smartfon/tablet z mapą 47 krajów.

NAVITEL R33 dostępny jest w sieci sklepów Media Expert i serwisie Allegro. Sugerowana cena wideorejestratora – 199 złotych.


*NAVITEL SMART BOX MAX – adapter zasilania do wideorejestratorów lub innych urządzeń