menu bar

Firma NAVITEL®, dostawca wiodących rozwiązań na rynku elektroniki samochodowej wprowadza do sprzedaży trzy modele zestawów głośnomówiących – BHF02 BASE, BHF04 MAX, BHF06 PRO. Akcesoria charakteryzują m.in. wbudowane porty ładowania Quick Charge, kolorowe podświetlenie, transmiter FM oraz technologia odpowiadającą za wysoką jakość dźwięków.

NAVITEL transmitery FM 1

Zestawy głośnomówiące zostały wyposażone w transmiter FM oraz Bluetooth 5.1, który umożliwia łączność smartfonu z radiem samochodowym i odtwarzanie muzyki, podcastów lub innych plików audio z aplikacji na telefonie. Obsługiwane profile Bluetooth to A2DP, AVRCP, HFP i HSP, natomiast odległość transmisji wynosi do 10 metrów w linii prostej, a do 5 metrów, jeśli są przeszkody. Pliki mogą być odtwarzane także z karty microSD oraz dysku USB, np. pendrive. Wystarczy włożyć wybrany nośnik do gniazda, a odtwarzanie plików rozpocznie się automatycznie. W modelu BHF06 PRO dodano również wyjście AUX umożliwiające połączenie akcesorium np. z telefonem za pomocą kabla mini jack (3,5 mm). Wszystkie urządzenia obsługują formaty plików MP3, WMA, WAV i FLAC.

Producent uwzględnił w zestawach porty szybkiego ładowania, rozszerzając tym samym ich funkcjonalność. Model BH02 BASE wyposażono w złącze USB-A z obsługą Quick Charge 3.0, natomiast BHF04 MAX i BHF06 PRO w złącza USB-A z obsługą Quick Charge 3.0 oraz USB-C z obsługą Power Delivery 18W. Akcesoria są kompatybilne z następującymi standardami szybkiego ładowania: QC3.0, QC2.0, Huawei FCP, Samsung AFP, Apple 2.4.

Urządzenia wzbogacono o wyświetlacze LED, a także kolorowe podświetlenia – model BHF02 BASE niebieskie, BHF04 MAX i BHF06 PRO kolejno 7 i 8 kolorów do wyboru.

NAVITEL transmitery FM 2

Wbudowany mikrofon umożliwia wygodne korzystanie z zestawów głośnomówiących. Po otrzymaniu połączenia przychodzącego podczas słuchania muzyki, urządzenie automatycznie przełączy się w tryb głośnomówiący. Aby odebrać i zakończyć połączenie, wystarczy nacisnąć przycisk. Mikrofon obsługuje technologię tłumienia szumów, aby skutecznie redukować hałasy. Dla poprawy jakości dźwięku zastosowano również technologię DSP, która odpowiada za zapewnienie bardziej realistycznych dźwięków, bez zbędnych zakłóceń.

Akcesoria wspierają dodatkowo obsługę asystentów głosowych Siri/Google, a także umożliwiają pomiar napięcia akumulatora.

Najbardziej zaawansowany model, BHF06 PRO umożliwia ponadto parowanie Bluetooth jednocześnie z dwoma smartfonami, synchronizację czasu poprzez Bluetooth, podbicie basu oraz zabezpieczanie nadnapięciowe/przetężeniowe/zwarciowe.

„Obserwując rynek oraz sytuację na świecie można zaobserwować braki w komponentach przy produkcji samochodów i ogólne spowolnienie w wytwarzaniu nowych aut. To powoduje, że decydując się na kupno lub zmianę dotychczasowego pojazdu, coraz częściej pod uwagę brane są modele używane. Jednak jak wiemy, nie wszystkie auta, w szczególności te trochę starsze są wyposażone w radio z modułem Bluetooth. Tutaj właśnie z pomocą przychodzą zestawy głośnomówiące z transmiterem FM i Bluetooth, czyli małe urządzenia, które umożliwiają słuchanie dowolnej muzyki podczas jazdy, np. tej z aplikacji na telefonie czy nośnika USB. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu każda podróż stanie się przyjemniejsza. Zestawy Navitel zostały wzbogacone dodatkowo o możliwość ładowania urządzeń w technologii Quick Charge, stając się wielozadaniowymi akcesoriami do samochodu. Uważam, że tego typu urządzenia są bardzo dobrą, budżetową opcją, wzbogacającą wnętrze i podnoszącą funkcjonalność niejednego auta” – mówi Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

Transmitery FM Navitel BHF02 BASE, BHF04 MAX i BHF06 PRO są już do nabycia w sieciach sklepów z elektroniką użytkową oraz serwisie Allegro, w cenach 79, 99 i 129 zł.