menu bar

Aktywacja aplikacji Navitel Navigator

Aktywacja okresu próbnego

Możliwość aktywacji okresu próbnego jest dostępna dla użytkowników systemów Android oraz iOS. Okres próbny pozwala korzystać z programu oraz map przez siedem dni za darmo. Jednakże podczas trwania okresu próbnego używanie usług Navitel Friends i Navitel Cloud nie jest możliwe.

Należy pamiętać, że okres próbny jest dostępny dla urządzeń, na których nie był on wcześniej instalowany. Jeżeli nastąpiła aktywacja klucza licencyjnego, okres próbny dla określonej mapy nie może być później aktywowany. Aby dowiedzieć się, jak aktywować okres próbny programu na Twoim urządzeniu, podążaj według instrukcji opisanych poniżej.

Wymagane jest połączenie internetowe.

 1. Uruchom Navitel Navigator na swoim urządzeniu.
 2. Wybierz Kontynuuj Okres Próbny.
 3. Navitel Navigator registration-1
 4. Zainstaluj mapy (zobacz instrukcję instalacji map).
Przywrócenie zakupu

Jeżeli dokonałeś zakupu poprzez sklep systemowy Twojego urządzenia, możesz go odnowić na innym urządzeniu z takim samym systemem operacyjnym, używając tego samego konta.

Możliwość przywrócenia straconego zakupu jest możliwa tylko dla iPhone/iPad, urządzeń z systemem Android dla zakupów dokonanych poprzez Google Play nie wcześniej niż 16.09.2014 i dla wersji Navitel Navigator nie młodszej niż 9.2.0.4.

Połączenie internetowe jest wymagane.

 1. Uruchom Navitel Navigator.
 2. Wybierz Wersja Premium.
 3. Navitel Navigator registration-2
 4. Wybierz Przywróć Zakup. System poprosi Cię o wpisanie hasła z Twojego profilu Apple/Google. Przywrócenie zakupu dokonanego poprzez serwis inny niż podane nie jest jeszcze możliwe.
 5. Navitel Navigator registration-3
 6. Zainstaluj mapy (zobacz instrukcję instalacji map).
Aktywacja klucza licencyjnego z menu programu

Ta metoda powinna zostać użyta, jeśli jesteś już posiadaczem klucza licencyjnego. Jeźeli jeszcze go nie posiadasz, zobacz instrukcję jak go otrzymać.

Podana metoda aktywacji klucza licencyjnego nie jest dostępna dla urządzeń iPhone/iPad.

Jeżeli zamierzasz aktywować klucz licencyjne programu na iPhone/iPad po raz pierwszy, najlepiej zrobić to poprzez zakup wewnętrzny w aplikacji (zobacz instrukcję).
Jeżeli aktywowałeś klucz wcześniej, przywróć produkt podążając według instrukcji zawartych na tej stronie, by móc kontynuować używanie programu.

Urządzenia z systemem Android

Wymagane jest połączenie internetowe.

 1. Uruchom Navitel Navigator.
 2. Wybierz opcję Wersja Premium.
 3. Navitel Navigator registration-4
 4. Wybierz Aktywuj klucz.
 5. Navitel Navigator registration-5
 6. Wybierz pole Wprowadź klucz licencyjny.
 7. Navitel Navigator registration-6
 8. Wprowadź klucz, następnie wybierz zaznaczenie w prawym górnym rogu ekranu.
 9. Navitel Navigator registration-7
 10. Otworzy się okno z numerem klucza licencyjnego oraz ID urządzenia. Wybierz OK.
 11. Navitel Navigator registration-8

  W przypadku rejestracji Navitel Navigator. District? Trzeba będzie aktywować klucz licencyjny dla tej mapy (zobacz instrukcję)

 12. Zainstaluj mapy (zobacz instrukcję instalacji map).

Jeśeli aplikacja była zainstalowana w pamięci lub na karcie SD innej niż ta, na której chcesz przywrócić program, konieczna jest reaktywacja klucza licencyjnego w tej pamięci lub na karcie SD. Aby to zrobić, wypełnij formularz Dezaktywacji Klucza. W formularzu, w polu Powód ponownej rejestracji, wybierz opcję Zmiana palmtopa. Przed wysłaniem prośby o dezaktywację upewnij się, że aplikacja działa na nowej karcie pamięci.

Urządzenia z systemem Windows CE

Internet connection required.

 1. Włącz program.
 2. Naciśnij przycisk Aktywacja klucza.
 3. Wybierz pole Wpisz klucz licencyjny.
 4. W ukazanym oknie na ekranie głównym wprowadź numer klucza licencyjnego, a następnie w prawym górnym rogu ekranu naciśnij na pole wyboru.
 5. W otwartym oknie zostanie wyświetlony numer klucza aktywacyjnego i numeru seryjnego. Zaznacz pole wyboru w prawym górnym rogu.
 6. Jeśli mapy nie były pobrane wcześniej, ściągnij je zgodnie z instrukcją
Aktywacja klucza licencyjnego program przez stronę internetową

This method of license key activation should be used in case there is no access to the Internet from the device, on which you want to install the application.

Urządzenia z systemem Android
 1. Zaloguj się na swoje konto na stronie internetowej NAVITEL®.
 2. Przejdź do zakładki Aktywuj klucz.
 3. W polu Rodzaj aktywacji wybierz Aktywuj klucz oprogramowania, następnie wprowadź w odpowiednie pola nazwę urządzenia (możesz podać jakąkolwiek nazwę), ID oraz klucz licencyjny programu Navitel Navigator (wielkość liter ma znaczenie). Na koniec wybierz Aktywuj.
 4. ID przypisane przez program do Twojego urządzenia będzie widoczne po kliknięciu przycisku Navitel Navigator registration-9, można je również znaleźć w programie, jeśli został aktywowany okres próbny: Menu > Mój Navitel > Mapy dla okresu próbnego > Navitel Navigator.

  Navitel Navigator registration-10
 5. Przejdź do sekcji Moje urządzenia (aktualizacje), następnie wybierz Plik aktywacyjny.
 6. Zapisz plik aktywacyjny Navitel_Activation_Key.txt na swoim komputerze.
 7. Zamknij program Navitel Navigator w urządzeniu nawigacyjnym I podłącz je do komputera (bądz karty SD).
 8. Skopiuj plik aktywacyjny na pamięć urządzenia lub na kartę SD, do folderu \NavitelContent\License\.

  Upewnij się, że po skopiowaniu plik ma nazwę NaviTel_Activation_Key.txt, a nie NaviTel_Activation_Key(1).txt lub NaviTel_Activation_Key(2).txt lub inną.

  Uwaga: System Windows może ukryć znane rozszerzenia plików. Jeśli nazwa pliku źródłowego jest wyświetlana jako NaviTel_Activation_Key, i nie jako NaviTel_Activation_Key.txt, wówczas nie ma potrzeby dodawania .txt ręcznie.

 9. Jeśli mapy nie były pobrane wcześniej, ściągnij je zgodnie z instrukcją.
 10. Jeżeli aplikacja była zainstalowana w pamięci lub na karcie SD innej niż ta, na której chcesz przywrócić program, konieczna jest reaktywacja klucza licencyjnego w tej pamięci lub na karcie SD. Aby to zrobić, wypełnij formularz Dezaktywacja klucza. W formularzu, w polu Powód ponownej rejestracji wybierz opcję Zmiana palmtopa. Przez wysłaniem prośby o dezaktywację upewnij się, że aplikacja działa na nowej karcie pamięci.

Urządzenia z systemem Windows CE
 1. Zaloguj się na Twoje osobiste konto na stronie NAVITEL
 2. Wybierz sekcję Aktywacja klucza
 3. W polu Typ aktywacji, wybierz klucz aktywacji do program. Wprowadź identyfikator urządzenia (możesz wpisać dowolną nazwę), numer seryjny, klucz licencyjny w odpowiednich polach, w odpowiedniej wielkości liter.

  Numer seryjny, przypisany do urządzenia przez program zostanie wyświetlony po naciśnięciu przycisku Navitel Navigator registration-11 na stronie Wersja niezarejestrowana.

  Numer seryjny może składać się z 5, 12 lub 32 znaków.
  W wersjach program 7.0-9.2 numer seryjny może być wyświetlany po naciśnięciu pola Niezarejestrowana wersja aplikacji w górnej części ekranu.

 4. Nacisnij przycisk Aktywuj.
 5. Przejdź do Moje urządzenia (aktualizacja) I wybierz Plik aktywacyjny nazwany po aktywowanym urządzeniu.
 6. Zapisz plik aktywacyjny NaviTelAuto_Activation_Key.txt na swoim komputerze.
 7. Wyłącz program Navitel Navigator w urządzeniu nawigacyjnym, wyłącz urządzenie I podłącz (lub kartę SD – w zależności od lokalizacji zainstalowanego program) do komputera.
 8. Skopiuj plik aktywacyjny na pamięć urządzenia lub na kartę SD do folderu z programem (Navitel,NaviOne,MobileNavigator lub inne opcje – w zależności od modelu) po wcześniejszym usunięciu starego pliku(ów) aktywacyjnych NaviTelAuto_Activation_Key.txt i/lub NaviTelAuto Activation Key.txt z folderu NaviTelContent/License i folderu z programem.

  Upewnij się, że po skopiowaniu plik nosi nazwę NaviTelAuto_Activation_Key.txt, a nie NaviTelAuto_Activation_Key(1).txt lub NaviTelAuto_Activation_Key(2).txt lub inną.

  Ostrzeżenie: System Windows może ukryć znane rozszerzenia plików. Jeśli nazwa pliku źródłowego jest wyświetlana jako NaviTelAuto_Activation_Key, i nie jako NaviTelAuto_Activation_Key.txt, wówczas nie ma potrzeby dodawania ".txt" ręcznie.

 9. Jeśli mapy nie były pobrane wcześniej, ściągnij je zgodnie z instrukcją.